Aliancia Fair-play odsudzuje trestné oznámenie STV na herečku Fialovú

22. december 2010

Aliancia Fair-play vyzýva STV, aby neodkláňala pozornosť od podstaty problému a zverejnila všetky zmluvy a faktúry k sporným projektom pôvodnej tvorby.

Aliancia Fair-play odsudzuje trestné oznámenie STV na herečku Fialovúvyzýva televíziu, aby zverejnila všetky podklady.

Aliancia Fair-play odsuzuje trestné oznámenie, ktoré Slovenská televízia podala na herečku Zuzanu Fialovú a podporuje volanie slovenských hercov po transparentnosti a efektívnom nakladaní s peniazmi v STV.

„Slovenská televízia používa verejné peniaze. Takáto inštitúcia musí zniesť vysokú mieru kritiky a reagovať na ňu len faktickou diskusiou podloženou dokumentami, nie zastrašovaním cez trestné oznámenia. Je dôležité, aby v demokracii mohli ľudia bez obáv vyjadrovať názory týkajúce sa používania zdrojov daňových poplatníkov a vyprovokovať tým verejný záujem a diskusiu,“ uviedla pre médiá programová riaditeľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk.

Aliancia Fair-play vyzýva STV, aby neodkláňala pozornosť od podstaty problému a zverejnila všetky zmluvy, faktúry a iné podklady k sporným projektom pôvodnej tvorby, ktoré verejnosti dovolia urobiť si úsudok. Aliancia upozorňuje na to, že Slovenská televízia by ako verejnoprávna televízia mala takéto základné informácie sprístupňovať a zverejňovať povinne na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Scrolltotop-sk