Media-header-logo
Všetko
Dlhodobo sledujeme, či naši politickí reprezentanti a štátna správa dodržiavajú pravidlá. V tejto sekcii nájdete materiály z našej práce - všetko od fotografií z podujatí až po videá z diskusií.
Media-header-logo
Dokumenty
Naša práca je o dokumentoch, dokumentoch a ešte raz dokumentoch. Nájdete tu tie najzaujímavejšie. Také, ktoré sme získali a ukazujú zneužívanie či aroganciu moci, ale aj analýzy slobody médií či závery z našich workshopov.
Media-header-logo
Fotografie
Korupcia alebo otvorenosť sa, žiaľ, fotia iba veľmi ťažko. Ale nájdete tu zábery z našich diskusií a podujatí a aj čo to z nášho zákulisia.
Media-header-logo
Videá

Raz vidieť je ako stokrát počuť. A videozáznam sa spochybňuje oveľa ťažšie ako obyčajná nahrávka. Nájdete tu najmä naše záznamy z diskusií, prednášky inšpiratívnych spíkrov, profily Bielych vrán či nahrávky zo súdov.

Media-header-logo
Audio
Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Ale nie vždy máme obraz k dispozícii. Napríklad keď je zakázané filmovať alebo rozprávame v rádiu. Nájdete tu všetky naše zvukové záznamy. Najmä glosy Zuzany Wienk na Rádio_FM.
 

Podrobné príbehy Bielych Vrán nájdete na bielavrana.sk

Bielymi Vranami sa v roku 2014 stali:

Ľubica Lapinová, ktorá ako bývalá kontrolórka Národného lesníckeho centra odhalila závažné porušenia zákona vo verejnom obstarávaní za viac než pol milióna eur.

Zuzana Pechočiaková, ktorá ako detská lekárka nitrianskej Fakultnej nemocnice upozornila na bielenie zdravotnej karty svojho pacienta.

Oleg Pastier bol pred rokom 1989 jednou z kľúčových postáv kultúrneho občianskeho samizdatu a žil pod neustálym dozorom ŠTB.

Scrolltotop-sk