Media-header-logo
Všetko
Dlhodobo sledujeme, či naši politickí reprezentanti a štátna správa dodržiavajú pravidlá. V tejto sekcii nájdete materiály z našej práce - všetko od fotografií z podujatí až po videá z diskusií.
Media-header-logo
Dokumenty
Naša práca je o dokumentoch, dokumentoch a ešte raz dokumentoch. Nájdete tu tie najzaujímavejšie. Také, ktoré sme získali a ukazujú zneužívanie či aroganciu moci, ale aj analýzy slobody médií či závery z našich workshopov.
Media-header-logo
Fotografie
Korupcia alebo otvorenosť sa, žiaľ, fotia iba veľmi ťažko. Ale nájdete tu zábery z našich diskusií a podujatí a aj čo to z nášho zákulisia.
Media-header-logo
Videá

Raz vidieť je ako stokrát počuť. A videozáznam sa spochybňuje oveľa ťažšie ako obyčajná nahrávka. Nájdete tu najmä naše záznamy z diskusií, prednášky inšpiratívnych spíkrov, profily Bielych vrán či nahrávky zo súdov.

Media-header-logo
Audio
Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Ale nie vždy máme obraz k dispozícii. Napríklad keď je zakázané filmovať alebo rozprávame v rádiu. Nájdete tu všetky naše zvukové záznamy. Najmä glosy Zuzany Wienk na Rádio_FM.
 

Bielymi Vranami sa v roku 2013 stali:

Vlado Crmoman - učiteľ a jeden z lídrov iniciatívy, ktorá poukazuje na plytvanie v rezorte školstva a snaží sa, aby zaň vinníci niesli zodpovednosť.

Oto Žarnay - učiteľ, ktorý upozornil na podozrivé účty za právne služby, ktoré jeho škola platila. Keď nedostal uspokojivé vysvetlenie, obrátil sa na zriaďovateľa školy. Neskôr bol vyhodený a hľadá si prácu.

Mariana Vavrová - bývalá pracovníčka Sociálnej poisťovne, ktorá sa postavila voči internému nariadeniu určujúcemu vyplácanie dôchodkov bývalým policajtom a vojakom. Podľa nej nemalo oporu v zákone. Neskôr dostala výpoveď.

Katarína Šimončičová (ocenenie za dlhodobý prínos) - ochranárka, ktorá sa dlhé roky venuje záchrane stromov vo výrubových konaniach. Mnohí ju volajú aj "strombudsmanka". Zažila zastrašovanie, snahy o podplácanie aj fyzický útok.

Prečítajte si podrobné príbehy Bielych Vrán

Scrolltotop-sk